Retailer of the Year 2018

Retailer of the Year Awards Retailer of the Year Awards

The „Retailer of the Year –
Selected by Suppliers” award

is the only distinction in the market given to retail and wholesale chains by their suppliers. It aims to show appreciation to retail and wholesale chains operating in particular formats on the Polish market, with whom FMCG producers work best and most effectively.

The prize was awarded for the tenth time!

The survey comes in five categories:

Multiformat networks (large formats)
Winner Carrefour Polska
Supermarkets
Winner Dino
Small format stores
Winner Żabka
Wholesalers and distributors
Winner Selgros
Discount
Winner Biedronka

Based on relevant research, the main prize winner is:

RETAILER OF THE YEAR 2018
Selected by Suppliers

Award winner: Żabka

WINNERS OF THE RETAILER OF THE YEAR 2018:

COMMENTS

„Nagroda Retailer of the Year w kategorii Supermarket jest dla nas szczególnie ważna z dwóch powodów: przyznają ją nasi partnerzy biznesowi - dostawcy, a badanie realizowane jest przez prestiżowego gracza firmę Nielsen. Dziś jesteśmy jedną z najszybciej rosnących sieci marketów spożywczych w Polsce. Tempo rozwoju zawdzięczamy naszym klientom – tym, którzy regularnie robią zakupy w Dino, jak i nowym, na których zaufanie cały czas pracujemy.”
Szymon Piduch, Prezes, Dino Polska
„W imieniu całego zespołu Carrefour chciałbym podziękować za przyznanie nam tej nagrody. To dla nas znak, że naszą współpracę z dostawcami charakteryzuje wysoka jakość, którą doceniają nasi partnerzy biznesowi. Cieszymy się, że praktycznie każdego roku dostawcy wyróżniają nas w konkursie „Retailer of the Year”. Również w tegorocznej edycji plebiscytu - w kategorii „Sieci Multiformatowe” - zostaliśmy przez nich docenieni m.in. za współpracę przy rozwoju biznesu, warunki handlowe czy współpracę w łańcuchu dostaw.
Carrefour operuje w Polsce w 5 formatach - hipermarkety, supermarkety, sklepy osiedlowe i specjalistyczne, a także sklep internetowy. Ta różnorodność formatów pomaga nam zbudować – we współpracy z dostawcami - silną ofertę zarówno w dużych sklepach, jak i mniejszych konceptach. Dzięki temu wspólnie odpowiadamy na potrzeby współczesnych konsumentów, oferując im szeroką gamę produktów, szybkie wygodne zakupy i wyjątkowe doświadczenie zakupowe.
Raz jeszcze dziękuję za to wyróżnienie. Mam nadzieję, że w nadchodzących latach nasza współpraca z dostawcami będzie równie owocna.”
Christophe Rabatel, CEO, Carrefour Polska

Retailer of the Year Partners

Award Partner
Merit Partner

Consulting Partners

Merit Partners

Main Stage

Gold Partner

Business Stage

Gold Partner

Partner

Supply Chain Stage

Gold Partner

Merit Partner

Silver Partner

Partner

Innovation Stage

Gold Partner

Silver Partner

Partner

Start-up Stage

Partner

Convenience Retailing Partners

Partner

Partner

Gold Partner

Partner

Retailer of the Year Partner

Gala's Partner

Sustainability Partners

Exhibitors

Partner Event

Media Partners