LIDL FAIR PAY

Równe traktowanie pracowników, w tym równość w kwestii płac, powinno być priorytetem każdego pracodawcy. Określa to m.in. punkt 5 zapisany w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Sieć Lidl przykłada dużą uwagę do równego traktowania swoich pracowników. Zwieńczeniem tych działań jest ustanowienie nagrody LIDL FAIR PAY, która zostanie pierwszy raz przyznana podczas XI edycji Poland & CEE Retail Summit organizowanej przez European Conferences United. Partnerem nagrody jest firma Lidl Polska, natomiast Partnerem Merytorycznym firma Korn Ferry.

Wysokość płac powinna być kształtowana w oparciu o merytoryczne kwestie takie jak: wykształcenie, doświadczenie czy umiejętnościach, a nie płeć. Kwestię te określają Cele Zrównoważonego Rozwoju ustanowione przez ONZ. To 17 punktów, które mają zostać osiągnięte przez świat do 2030 roku. Cel 5 to wzmocnienie równości płci i pozycji kobiet oraz dziewcząt. Jednym z zadań zawartych w tym postulacie jest właśnie równość płacowa.

Społeczna odpowiedzialność biznesu Lidl Polska opiera się na 5 filarach, które tworzą następujące obszary: środowisko, społeczeństwo, asortyment, dostawcy i pracownicy. Lidl Polska od wielu lat realizuje politykę równego traktowania pracowników – niezależnie od płci – pensje są standardowo równe dla kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach. Chcąc zwrócić uwagę na kwestię równości płac i wyróżnić firmy, dla których zagadnienie to jest równie istotne Lidl Polska wraz z międzynarodową firmą doradczą Korn Ferry ustanowiły nagrodę LIDL FAIR PAY. Zostanie ona przyznana po raz pierwszy podczas XI edycji Poland & CEE Retail Summit dla producenta FMCG, którego polityka wynagrodzeniowa pomiędzy kobietami, a mężczyznami jest równa.

WYPOWIEDZI

„W Lidl Polska angażujemy się w projekty dotyczące kwestii sprawiedliwego i transparentnego tratowania pracowników gdyż jest to zgodne z celami ONZ. Temat ten jest nam szczególni bliski gdyż łączy 3 filary naszej społecznej odpowiedzialności biznesu – działania na rzecz społeczności globalnych i lokalnych oraz działania na rzecz pracowników i dostawców. Zwracamy uwagę na kompetencje oraz wiedzę, na wartość którą każdy pracownik wnosi. W zamian oferujemy natomiast atrakcyjną i jasną ścieżkę rozwoju, wysokie zarobki oraz stabilne zatrudnienie oparte na równości płac. W Lidlu aż 70 procent stanowisk menadżerskich piastowanych jest przez kobiety.”
podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager, Lidl Polska
„Z naszej praktyki wiemy, że o ile temat równości wynagrodzeń za tę samą pracę, bez względu na płeć, jest już świadomie podejmowany przez wiele firm, to aktywna polityka wsparcia kobiet w ich drodze rozwoju i obejmowania kolejnych szczebli zawodowych – nie jest powszechnie stosowana. Badania przeprowadzone przez Kornferry Institute we współpracy z Rockefeller Foundation jasno pokazują na konkretne korzyści finansowe dla firm, które świadomie dbają o właściwą proporcje pomiędzy kobietami i mężczyznami na wysokich stanowiskach. Dlatego też inicjatywa Lidla, by wspierać różnorodność - zasługuje na wyróżnienie.”
zaznacza Agnieszka Milewczyk, Dyrektor Zarządzający, Korn Ferry

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Celem tej wyjątkowej nagrody jest wyróżnienie, zachęcanie i motywowanie firm do stosowania jednakowej polityki płacowej, do dzielenia się swoimi inicjatywami i wspierania rozwoju rynku.

Zdobądź uznanie jako lider równości w wynagrodzeniach dla kobiet i mężczyzn i powiększ reputację Twojej firmy na rynku

Zostań pracodawcą dla najlepszych talentów poszukujących przyszłościowych organizacji

Świętuj swoje osiągnięcia i doceniaj ciężką pracę ludzi w Twojej firmie, którzy wprowadzali zmiany

Stwórz kryteria porównawcze dla standardów, aby zobaczyć, jak Twoja firma wygląda na tle branży czy całego rynku

Spotkaj się z podobnie myślącymi przedstawicielami firm i zainspiruj się

REGULAMIN KONKURSU

POZNAJ SZCZEGÓŁY KONKURSU

W konkursie mogą wziąć udział tylko te firmy z branży FMCG, które wynagradzają rynkowo oraz są zarejestrowane w Polsce. Preferowane będą podmioty, które zatrudniają do 500 osób. Przyjmowanie zgłoszeń odbędzie się między 28 stycznia a 22 lutego 2019 r., wyłonienie zwycięzcy nastąpi natomiast 22 marca 2019 r.

Nagroda zostanie przyznana podczas XI edycji Poland & CEE Retail Summit w dniu 3 kwietnia br. w Warszawie w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adresy e-mail: konkurs@kornferry.com, edyta.olbratowska@conferences-united.eu,
z tytułem wiadomości: "Zgłoszenie udziału – konkurs LIDL FAIR PAY"

KONTAKT

Informacji o konkursie udzielają:
Norbert Matusiak

Norbert Matusiak
Associate Principal
Korn Ferry
+48 22 161 51 00 | +48 609 500 257
norbert.matusiak@kornferry.com
www.kornferry.com/haygroup

Aleksandra Robaszkiewicz

Aleksandra Robaszkiewicz
Communications Manager
Lidl Polska
Aleksandra.Robaszkiewicz@lidl.pl
www.lidl.pl

Edyta Olbratowska

Edyta Olbratowska
Strategic Relationships Director
European Conferences United
+48 606 113 032
edyta.olbratowska@conferences-united.eu
www.retail-conferences.com

PARTNERZY KONKURSU

Partner Nagrody:

Lidl

Partner Merytoryczny:

Korn Ferry